13 Aralık 2017 Çarşamba

BLACK SUN PRODUCTIONS

                                  
Black Sun Productions kollektifi, başta 'Anarcocks' sahne ismini kullanan aktivistler Massimo ve Pierce'in yer aldığı, ses, görüntü ve performans sanatçılarının oluşturduğu bir projedir.

Kendilerini 'artivist' olarak adlandıran Massimo ve Pierce 2001'de, yer aldıkları bir yeraltı porno filminin setinde tanışırlar. Her ikisi de gençlik yıllarından beri erkek seks işçisi olarak çalışan ikili, queer post-endüstriyel Black Sun Productions kollektifinin zamanla oluşmasıyla sonuçlanan, sanatsal ve romantik bir ilişki kurar. Zürih merkezli queer cinsel fetiş kulüpleri yönetirler ve Coil, Lydia Lunch ve H.R. Giger gibi çeşitli sanatçılarla ortak çalışmalara imza atarlar.

Black Sun Productions kolektifi, bilincin değişen durumları, ezoterik cinsel uygulamalar, anarşist politik teori ve pratik, DIY etik, anti-faşizm ve ırkçılık-karşıtı hareketlerin araştırılması ile uzun zamandır bağlantıda olmuştur. 

Coil'ın eski canlı performans üyeleri, Massimo ve Pierce, oldukça ses getiren performans projesi 'Plastic Spider Thing'in (2001 - 2002) yaratıcılarıdır.

Black Sun Productions, 2012'de grubun dağıldığını ancak bir süre geçtikten sonra, 2014'te 'Anarcocks' olarak yeniden bir araya geldiklerini duyurmuştur.


https://www.discogs.com/artist/231517-Black-Sun-Productions
https://en.wikipedia.org/wiki/Black_Sun_Productions
http://anarcocks.com


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder